Wednesday 28 September 2016

Premier Division

Att. 41
Bedfont Sports
1 - 2
AFC Hayes
19:30
Colliers Wood United
0 - 3
Camberley Town
19:45
Guildford City
5 - 1
Raynes Park Vale

Cherry Red Records Premier Challenge Cup 16-17 - 2nd Round

19:45
Epsom Athletic
1 - 5
Windsor

Tuesday 27 September 2016

Premier Division

19:30
Badshot Lea
0 - 9
Hartley Wintney
19:45
CB Hounslow United
2 - 4
Knaphill
19:45
Farnham Town
3 - 1
Sutton Common Rovers
19:45
Walton & Hersham
1 - 1
Abbey Rangers
19:30
Westfield
2 - 1
Epsom & Ewell

RMP Records Division One Challenge Cup 16-17 - 2nd Round

19:45
Bagshot
4 - 4
Eversley & California
2-2 90mins,4-4 AET, 4-5 PENS
Eversley & California win 4 - 5 on penalties.
19:45
Redhill
2 - 1
Sheerwater

Southern Combination Challenge Cup 16-17 - 2nd Round

19:30
Hanworth Villa
0 - 1
Bedfont & Feltham

The FA Vase 16-17 - 2nd Qualifying Round Replay

19:45
Littlehampton Town
1 - 5
AC London

Sunday 25 September 2016

The FA Vase 16-17 - 2nd Qualifying Round

15:00
Wellingborough Town
0 - 2
Bedfont Sports

Saturday 24 September 2016

Division 1

15:00
Ash United
P - P
Redhill
15:00
Chessington & Hook United
0 - 0
Balham
15:00
Cove
1 - 5
South Park Reserves
15:00
Farleigh Rovers
6 - 0
Epsom Athletic
15:00
Sheerwater
1 - 4
Bagshot
15:00
Worcester Park
P - P
Dorking

Premier Division

15:00
Epsom & Ewell
4 - 0
Knaphill
15:00
Hanworth Villa
1 - 0
Colliers Wood United
15:00
Raynes Park Vale
4 - 0
Chertsey Town
19:45
Spelthorne Sports
3 - 0
Guildford City
15:00
Sutton Common Rovers
0 - 1
Camberley Town
15:00
Windsor
5 - 0
Farnham Town

The FA Vase 16-17 - 2nd Qualifying Round

15:00
AC London
1 - 1
Littlehampton Town
1-1 90mins, 1-1AET
15:00
Abbey Rangers
1 - 0
Badshot Lea
15:00
Ash United
3 - 1
Milton United
15:00
Bedfont & Feltham
2 - 4
Sun Sports
15:00
Buckingham Town
4 - 3
Eversley & California
2-2 90mins, 4-3 AET
15:00
Cobham
0 - 1
Lingfield
15:00
Frimley Green
0 - 3
Walton & Hersham
15:00
Holmesdale
1 - 3
Banstead Athletic
15:00
Horley Town
1 - 0
Selsey
15:00
Thrapston Town
3 - 1
CB Hounslow United
15:00
Westfield
0 - 1
Haywards Heath Town

Cherry Red Records Premier Challenge Cup 16-17 - 1st Round

15:00
Worcester Park
2 - 1
Dorking

Wednesday 21 September 2016

Premier Division

19:45
Bedfont Sports
4 - 3
Badshot Lea

The Emirates FA Cup 16-17 - 2nd Qualifying Round Replay

19:30
Colliers Wood United
1 - 2
Merstham
1-1 90mins, 1-2 AET

Southern Combination Challenge Cup 16-17 - 2nd Round

19:45
Epsom Athletic
2 - 4
Sutton Common Rovers

RMP Records Division One Challenge Cup 16-17 - 2nd Round

19:45
South Park Reserves
5 - 1
Farleigh Rovers

Tuesday 20 September 2016

Premier Division

19:45
Bedfont & Feltham
1 - 5
Camberley Town
19:45
Chertsey Town
1 - 2
Hanworth Villa
19:45
Horley Town
3 - 2
Abbey Rangers
19:45
Raynes Park Vale
2 - 0
Farnham Town
19:45
Westfield
2 - 1
Knaphill

Division 1

19:45
Chessington & Hook United
0 - 2
AC London

RMP Records Division One Challenge Cup 16-17 - 2nd Round

19:45
Dorking
1 - 6
Balham

Hampshire Senior Cup 16-17 - 2nd Round

19:30
Eversley & California
P - P
Gosport Borough
19:30
Hartley Wintney
2 - 1
Havant & Waterlooville

Saturday 17 September 2016

Division 1

15:00
AC London
0 - 1
Ash United
15:00
Balham
0 - 2
Frimley Green
15:00
Cobham
3 - 1
Worcester Park
15:00
Cove
0 - 10
Redhill
15:00
Epsom Athletic
1 - 2
Dorking
15:00
Eversley & California
2 - 5
Banstead Athletic
15:00
Sheerwater
1 - 0
Chessington & Hook United
15:00
Staines Lammas
0 - 3
Bagshot

Premier Division

15:00
Badshot Lea
1 - 4
Epsom & Ewell
15:00
Bedfont Sports
1 - 2
Sutton Common Rovers
15:00
CB Hounslow United
2 - 1
Windsor
15:00
Camberley Town
0 - 0
North Greenford United
15:00
Farnham Town
5 - 2
Bedfont & Feltham
15:00
Guildford City
0 - 1
Hanworth Villa
15:00
Horley Town
1 - 2
Hartley Wintney
15:00
Knaphill
2 - 1
Abbey Rangers
15:00
Raynes Park Vale
2 - 3
Walton & Hersham
15:00
Spelthorne Sports
0 - 2
Westfield

The Emirates FA Cup 16-17 - 2nd Qualifying Round

15:00
Colliers Wood United
0 - 0
Merstham

Friday 16 September 2016

Division 1

19:45
South Park Reserves
P - P
Farleigh Rovers

Wednesday 14 September 2016

Premier Division

19:30
Colliers Wood United
0 - 2
Bedfont Sports
19:45
Guildford City
7 - 3
Farnham Town

RMP Records Division One Challenge Cup 16-17 - 1st Round

19:45
AC London
A - A
Banstead Athletic

Cherry Red Records Premier Challenge Cup 16-17 - 1st Round

19:30
Colliers Wood United
P - P
Bedfont Sports
TBC
South Park Reserves
1 - 4
Balham

The FA Vase 16-17 - 1st Qualifying Round Replays

19:45
Rochester United
2 - 1
Chessington & Hook

Tuesday 13 September 2016

Division 1

19:45
Chessington & Hook United
P - P
Dorking

Premier Division

19:30
Hanworth Villa
1 - 2
Walton & Hersham
19:30
Knaphill
5 - 0
Chertsey Town
19:45
North Greenford United
P - P
Bedfont & Feltham
19:30
Westfield
5 - 0
Raynes Park Vale

RMP Records Division One Challenge Cup 16-17 - 2nd Round

19:30
Ash United
4 - 1
Cove

Southern Combination Challenge Cup 16-17 - 2nd Round

19:45
Camberley Town
1 - 0
Badshot Lea

RMP Records Division One Challenge Cup 16-17 - 1st Round

19:45
Cobham
4 - 7
Staines Lammas

Hampshire Senior Cup 16-17 - 1st Round

19:30
Eversley & California
4 - 1
Fareham Town

The FA Vase 16-17 - 1st Qualifying Round Replays

19:45
North Greenford United
4 - 0
Stotfold
19:45
Tring Athletic
2 - 0
Spelthorne Sports

Cherry Red Records Premier Challenge Cup 16-17 - 1st Round

19:45
Spelthorne Sports
P - P
Sutton Common Rovers

Monday 12 September 2016

Premier Division

19:45
Abbey Rangers
2 - 0
Windsor

Sunday 11 September 2016

The FA Vase 16-17 - 1st Qualifying Round

15:00
Dorking
1 - 4
Beckenham Town

Saturday 10 September 2016

Division 1

15:00
Bagshot
1 - 5
AC London
15:00
Balham
7 - 1
Eversley & California
15:00
Banstead Athletic
1 - 2
Cobham
15:00
Farleigh Rovers
0 - 4
Staines Lammas
15:00
Frimley Green
4 - 0
Epsom Athletic
15:00
Sheerwater
4 - 3
South Park Reserves

Premier Division

15:00
Epsom & Ewell
0 - 0
Camberley Town
15:00
Hartley Wintney
3 - 1
Knaphill
15:00
Walton & Hersham
1 - 0
Sutton Common Rovers

The FA Vase 16-17 - 1st Qualifying Round

15:00
AFC Hayes
1 - 1
Crawley Green
1-1 90mins, 2-2 AET 2-4 PENS
Crawley Green win 2 - 4 on penalties.
15:00
Arundel
1 - 2
Westfield
15:00
Ash United
2 - 1
Tytherington Rocks
15:00
Bedfont & Feltham
3 - 0
Sandhurst Town
15:00
Bedford
0 - 1
CB Hounslow United
15:00
Bridon Ropes
2 - 1
Colliers Wood United
15:00
Chertsey Town
1 - 2
Lydney Town
15:00
Chessington & Hook
3 - 3
Rochester United
2-2 90mins, 3-3 AET
15:00
Cove
0 - 4
Buckingham Town
15:00
Daventry Town
3 - 1
Windsor
15:00
Guildford City
2 - 1
Eastbourne United
15:00
Hanworth Villa
0 - 4
Bedfont Sports
15:00
Horley Town
4 - 2
Hassocks
15:00
Raynes Park Vale
1 - 2
Haywards Heath Town
15:00
Redhill
1 - 2
Deal Town
15:00
Shrivenham
2 - 3
Abbey Rangers
2-2 90mins, 2-3 AET
15:00
Spelthorne Sports
0 - 0
Tring Athletic
15:00
Stotfold
2 - 2
North Greenford United
1-1 90mins, 2-2 AET

Friday 9 September 2016

The FA Vase 16-17 - 1st Qualifying Round

19:30
Badshot Lea
3 - 1
Farnham Town

Wednesday 7 September 2016

Division 1

19:45
Epsom Athletic
0 - 1
Ash United

Premier Division

19:45
Guildford City
6 - 1
Chertsey Town

Cherry Red Records Premier Challenge Cup 16-17 - 1st Round

19:45
Redhill
4 - 0
Bedfont & Feltham

Tuesday 6 September 2016

Premier Division

19:30
Badshot Lea
3 - 4
Colliers Wood United
Att. 65
Hartley Wintney
6 - 2
AFC Hayes
19:45
Spelthorne Sports
3 - 3
Windsor

Division 1

Att. 101
Chessington & Hook United
4 - 1
Banstead Athletic
19:45
Frimley Green
1 - 3
Cove

Cherry Red Records Premier Challenge Cup 16-17 - 1st Round

19:45
CB Hounslow United
3 - 4
Farnham Town
19:45
Cobham
3 - 2
Bagshot
1-1 90 mins, 3-2 AET
19:45
Epsom & Ewell
1 - 0
Abbey Rangers
19:30
Knaphill
0 - 2
Camberley Town
19:30
Westfield
3 - 2
North Greenford United

Saturday 3 September 2016

Division 1

15:00
AC London
7 - 1
Cove
15:00
Ash United
1 - 7
Banstead Athletic
15:00
Cobham
1 - 3
Balham
15:00
Dorking
2 - 1
Frimley Green
15:00
Epsom Athletic
1 - 3
Sheerwater
15:00
Eversley & California
3 - 1
Redhill
Boars beat Lobsters on a wet saturday afternoon
15:00
Farleigh Rovers
2 - 4
Bagshot
15:00
South Park Reserves
4 - 2
Worcester Park
15:00
Staines Lammas
1 - 1
Chessington & Hook United

Premier Division

15:00
Abbey Rangers
4 - 0
Badshot Lea
15:00
Bedfont Sports
1 - 4
Walton & Hersham
15:00
CB Hounslow United
P - P
Chertsey Town
15:00
Hanworth Villa
0 - 0
Hartley Wintney
15:00
Knaphill
2 - 1
Farnham Town
15:00
North Greenford United
P - P
Horley Town
15:00
Sutton Common Rovers
2 - 1
Spelthorne Sports
Att. 45
Westfield
2 - 1
AFC Hayes
15:00
Windsor
2 - 0
Raynes Park Vale

The Emirates FA Cup 16-17 - 1st Qualifying Round

15:00
Bognor Regis Town
5 - 1
Guildford City
15:00
CB Hounslow United
1 - 3
Metropolitan Police
15:00
Camberley Town
0 - 2
Hastings United
15:00
Colliers Wood United
2 - 0
Eastbourne Town
15:00
Folkestone Invicta
3 - 1
North Greenford United
15:00
Thamesmead Town
1 - 0
Chertsey Town

Latest news

ABBEY GET THE GRADE
General ABBEY GET THE GRADE

FA confirm Grade F for Abbey Rangers FC

FA Appeal Lost
General FA Appeal Lost

Dorking Wanderers will not be returning to Division One

Message from Clanfield 85 FC
General Message from Clanfield 85 FC

Clanfield 85 FC Seeking Friendlies

The Cherry Red Records Combined Counties Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe