Monday 31 October 2016

Premier Division

15:00
Sutton Common Rovers
3 - 2
Badshot Lea

Saturday 29 October 2016

Division 1

15:00
AC London
3 - 2
Dorking
15:00
Ash United
1 - 2
Staines Lammas
15:00
Balham
3 - 5
Bagshot
15:00
Chessington & Hook United
2 - 2
Eversley & California
15:00
Cove
4 - 6
Farleigh Rovers
15:00
Frimley Green
1 - 3
Cobham
15:00
Sheerwater
0 - 4
Banstead Athletic
15:00
South Park Reserves
4 - 4
Redhill
15:00
Worcester Park
6 - 1
Epsom Athletic

Premier Division

Att. 35
AFC Hayes
0 - 2
Farnham Town
15:00
Abbey Rangers
0 - 2
Horley Town
15:00
Bedfont & Feltham
1 - 0
Windsor
15:00
Camberley Town
1 - 3
Bedfont Sports
15:00
Chertsey Town
1 - 2
Guildford City
15:00
North Greenford United
2 - 1
Spelthorne Sports
15:00
Raynes Park Vale
1 - 2
Hanworth Villa
15:00
Sutton Common Rovers
1 - 2
CB Hounslow United
15:00
Walton & Hersham
2 - 0
Badshot Lea
15:00
Westfield
1 - 1
Hartley Wintney

Wednesday 26 October 2016

Premier Division

15:00
Bedfont Sports
2 - 2
Windsor
19:30
Colliers Wood United
2 - 1
Chertsey Town
19:45
Guildford City
2 - 7
Horley Town

Middlesex Charity Cup 16-17 - 1st Round

19:45
Broadfields United
1 - 1
Bedfont & Feltham
Bedfont & Feltham win 4 - 5 on penalties.

The FA Vase 16-17 - 1st Round Replay

19:45
Highworth Town
A - A
AC London

Surrey Premier Cup 16-17 - 1st Round

19:45
Staines Lammas
3 - 1
Molesey Res

Tuesday 25 October 2016

Division 1

19:45
Bagshot
2 - 3
Sheerwater
19:45
Chessington & Hook United
1 - 0
Dorking

Premier Division

19:45
Camberley Town
P - P
Westfield
19:45
Chertsey Town
P - P
Colliers Wood United
19:45
Hanworth Villa
3 - 7
North Greenford United
19:45
Hartley Wintney
4 - 3
Spelthorne Sports
19:45
Raynes Park Vale
1 - 1
Epsom & Ewell

Aldershot Senior Cup 16-17 - 1st Round

19:30
Badshot Lea
0 - 2
Sandhurst Town

Surrey Premier Cup 16-17 - 1st Round

19:45
Farleigh Rovers
0 - 3
Cobham

RMP Records Division One Challenge Cup 16-17 - 2nd Round

19:45
Frimley Green
2 - 2
Epsom Athletic
Frimley Green win 4 - 2 on penalties.

Aldershot Senior Cup 16-17 - 2nd Round

19:30
Knaphill
2 - 0
Eversley & California

Southern Combination Challenge Cup 16-17 - 1st Round

19:45
Molesey
2 - 0
Cove

Monday 24 October 2016

Premier Division

19:45
Abbey Rangers
1 - 0
Farnham Town

Sunday 23 October 2016

The FA Vase 16-17 - 1st Round

15:00
AC London
3 - 3
Highworth Town
2-2 90mins, 3-3 AET

Saturday 22 October 2016

Premier Division

15:00
Badshot Lea
P - P
Chertsey Town
15:00
CB Hounslow United
2 - 1
Raynes Park Vale
15:00
Guildford City
4 - 4
North Greenford United
15:00
Hanworth Villa
2 - 2
Bedfont & Feltham
15:00
Hartley Wintney
4 - 1
Colliers Wood United
15:00
Knaphill
2 - 2
Westfield
Att. 36
Spelthorne Sports
1 - 2
AFC Hayes

Division 1

15:00
Bagshot
2 - 0
Frimley Green
15:00
Balham
P - P
AC London
15:00
Cobham
5 - 4
Chessington & Hook United
15:00
Dorking
5 - 2
Cove
15:00
Epsom Athletic
1 - 2
South Park Reserves
15:00
Eversley & California
2 - 1
Sheerwater
15:00
Redhill
2 - 1
Farleigh Rovers
14:00
Staines Lammas
P - P
Worcester Park

The FA Vase 16-17 - 1st Round

15:00
Abbey Rangers
3 - 0
Tunbridge Wells
15:00
Ash United
0 - 4
Chichester City
15:00
Banstead Athletic
1 - 3
Crowborough Athletic
15:00
Eastbourne United
2 - 0
Horley Town
15:00
Epsom & Ewell
1 - 0
Bridon Ropes
15:00
Walton & Hersham
3 - 0
Thame United

RMP Records Division One Challenge Cup 16-17 - 2nd Round

14:00
Staines Lammas
2 - 4
Worcester Park
2-2 90mins, 2-4 AET

Wednesday 19 October 2016

Premier Division

19:45
Guildford City
1 - 1
Westfield

Surrey Premier Cup 16-17 - 1st Round

19:45
Dorking
3 - 4
Banstead Athletic
19:45
Epsom Athletic
1 - 1
Shene Old Grammarians
Epsom Athletic win 4 - 3 on penalties.
19:45
South Park Reserves
1 - 1
Frimley Green
South Park Reserves win 4 - 1 on penalties.

Tuesday 18 October 2016

Premier Division

Att. 37
Bedfont & Feltham
1 - 3
AFC Hayes
19:30
Hartley Wintney
P - P
Bedfont Sports
19:30
Hartley Wintney
5 - 0
Bedfont Sports
19:45
Walton & Hersham
1 - 1
Chertsey Town

Surrey Premier Cup 16-17 - 1st Round

19:30
Ash United
1 - 2
Old Wokingians
19:30
Ash United
P - P
Old Wokingians
19:45
Bagshot
3 - 1
Farnham Town Res
19:45
Redhill
9 - 1
Sheerwater

Middlesex Senior Cup 16-17 - 1st Round

19:45
Ashford Town (Middlesex)
3 - 0
North Greenford United
19:30
Hanworth Villa
3 - 0
Hanwell Town
19:45
Wealdstone
5 - 2
Spelthorne Sports

Monday 17 October 2016

Premier Division

19:45
Sutton Common Rovers
1 - 2
Colliers Wood United

Surrey Senior Cup 16-17 - 1st Round

19:45
Abbey Rangers
4 - 3
AFC Croydon Athletiic

Saturday 15 October 2016

Division 1

15:00
AC London
11 - 0
Epsom Athletic
15:00
Ash United
3 - 0
Sheerwater
15:00
Chessington & Hook United
0 - 3
Bagshot
15:00
Cove
0 - 4
Balham
15:00
Farleigh Rovers
2 - 2
Frimley Green
15:00
Redhill
1 - 0
Banstead Athletic
15:00
South Park Reserves
2 - 2
Dorking
15:00
Worcester Park
2 - 1
Cobham

Premier Division

15:00
Abbey Rangers
0 - 3
CB Hounslow United
15:00
Bedfont & Feltham
0 - 3
Knaphill
15:00
Camberley Town
0 - 1
Hanworth Villa
15:00
Chertsey Town
2 - 2
Spelthorne Sports
15:00
Colliers Wood United
1 - 1
Guildford City
15:00
North Greenford United
2 - 1
Epsom & Ewell
Att. 20
Raynes Park Vale
1 - 0
AFC Hayes
15:00
Walton & Hersham
3 - 1
Horley Town
15:00
Westfield
1 - 2
Bedfont Sports
15:00
Windsor
0 - 2
Hartley Wintney

Cherry Red Records Premier Challenge Cup 16-17 - 2nd Round

14:30
Staines Lammas
0 - 1
Farnham Town

Wednesday 12 October 2016

Premier Division

15:00
Colliers Wood United
3 - 0
Bedfont & Feltham

Aldershot Senior Cup 16-17 - 2nd Round

19:45
Cove
0 - 5
Hartley Wintney

Tuesday 11 October 2016

Premier Division

19:45
CB Hounslow United
2 - 3
Guildford City
19:30
Knaphill
3 - 1
Windsor
19:45
North Greenford United
8 - 0
Chertsey Town
19:45
Spelthorne Sports
3 - 1
Walton & Hersham

Division 1

19:45
Dorking
1 - 2
Banstead Athletic

Cherry Red Records Premier Challenge Cup 16-17 - 2nd Round

19:30
Ash United
2 - 0
Farleigh Rovers
19:30
Hanworth Villa
2 - 4
Epsom & Ewell
1-1 90mins, 2-4 AET

Monday 10 October 2016

Premier Division

Att. 37
Abbey Rangers
1 - 1
AFC Hayes
19:45
Sutton Common Rovers
1 - 1
Westfield

Saturday 8 October 2016

Division 1

15:00
AC London
3 - 3
Eversley & California
15:00
Bagshot
3 - 1
Dorking
15:00
Balham
3 - 4
Banstead Athletic
15:00
Cobham
3 - 5
South Park Reserves
15:00
Epsom Athletic
2 - 1
Cove
15:00
Farleigh Rovers
1 - 5
Ash United
15:00
Frimley Green
0 - 2
Staines Lammas
15:00
Redhill
2 - 3
Chessington & Hook United
15:00
Sheerwater
3 - 2
Worcester Park

Premier Division

Att. 27
AFC Hayes
1 - 1
Sutton Common Rovers
15:00
Badshot Lea
2 - 1
North Greenford United
15:00
Bedfont Sports
2 - 1
Raynes Park Vale
15:00
CB Hounslow United
0 - 3
Camberley Town
15:00
Farnham Town
1 - 2
Epsom & Ewell
15:00
Guildford City
3 - 3
Windsor
15:00
Hanworth Villa
2 - 1
Knaphill
15:00
Hartley Wintney
4 - 2
Abbey Rangers
15:00
Horley Town
1 - 0
Chertsey Town
15:00
Spelthorne Sports
2 - 0
Bedfont & Feltham
15:00
Westfield
1 - 2
Colliers Wood United

Wednesday 5 October 2016

Division 1

19:45
South Park Reserves
5 - 4
Farleigh Rovers

Tuesday 4 October 2016

Premier Division

19:45
North Greenford United
1 - 1
Bedfont & Feltham

Cherry Red Records Premier Challenge Cup 16-17 - 2nd Round

19:45
AFC Hayes
3 - 4
Balham
19:30
Badshot Lea
0 - 5
Guildford City
19:45
Chertsey Town
1 - 2
Camberley Town
19:45
Cobham
1 - 3
Chessington & Hook
19:45
Frimley Green
1 - 2
Banstead Athletic
19:45
Frimley Green
1 - 2
Banstead Athletic
19:30
Hartley Wintney
4 - 0
AC London
19:45
Horley Town
2 - 2
Sheerwater
1-1 90mins, 2-2 AET, 5-4 PENS
Horley Town win 5 - 4 on penalties.
19:45
Raynes Park Vale
2 - 0
Colliers Wood United

Hampshire Senior Cup 16-17 - 2nd Round

19:30
Eversley & California
0 - 4
Gosport Borough

Cherry Red Records Premier Challenge Cup 16-17 - 1st Round

19:30
Spelthorne Sports
1 - 4
Sutton Common Rovers

Surrey Senior Cup 16-17 - 1st Round

19:45
Whyteleafe
5 - 4
Westfield

Saturday 1 October 2016

Premier Division

15:00
Abbey Rangers
1 - 0
Sutton Common Rovers
15:00
Bedfont & Feltham
0 - 1
Badshot Lea
15:00
Camberley Town
4 - 2
Spelthorne Sports
Att. 61
Chertsey Town
3 - 2
AFC Hayes
15:00
Colliers Wood United
3 - 3
CB Hounslow United
15:00
Knaphill
1 - 3
Guildford City
15:00
North Greenford United
0 - 2
Farnham Town
15:00
Raynes Park Vale
0 - 4
Hartley Wintney
15:00
Walton & Hersham
1 - 1
Epsom & Ewell
15:00
Westfield
2 - 1
Hanworth Villa
15:00
Windsor
2 - 1
Horley Town

Division 1

15:00
Ash United
4 - 1
Cobham
15:00
Banstead Athletic
6 - 1
Farleigh Rovers
15:00
Chessington & Hook United
6 - 1
Cove
15:00
Dorking
2 - 2
Sheerwater
15:00
Eversley & California
7 - 0
Epsom Athletic
15:00
Redhill
0 - 3
AC London
15:00
South Park Reserves
9 - 1
Bagshot
15:00
Staines Lammas
1 - 4
Balham
15:00
Worcester Park
3 - 1
Frimley Green

Latest news

Cherry Red Records Premier Challenge Cup
General Cherry Red Records Premier Challenge Cup

Date for Final and update on Div One Cup

Round Up Saturday 18 March 2017
General Round Up Saturday 18 March 2017

Courtesy of South London Sport

Grant-McLellan Youth Cup
General Grant-McLellan Youth Cup

Semi-Final draw made

The Cherry Red Records Combined Counties Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe