Results

Tuesday 29 August 2017

Premier Division

19:30
Hanworth Villa
1 - 1 Full time
Colliers Wood United

Monday 28 August 2017

Division One

11:30
AC London
3 - 0 Full time
Farleigh Rovers
11:30
Ash United
3 - 1 Full time
Frimley Green
11:30
Bagshot
2 - 7 Full time
Fleet Spurs
11:30
Bedfont & Feltham
0 - 4 Full time
Staines Lammas
11:30
Chessington & Hook United
0 - 3 Full time
FC Deportivo Galicia
11:30
Cobham
5 - 2 Full time
Kensington Borough
11:30
Cove
1 - 3 Full time
Eversley & California
Att. 39
Worcester Park
4 - 2 Full time
Raynes Park Vale

Premier Division

11:30
Abbey Rangers
1 - 0 Full time
Chertsey Town
11:30
Banstead Athletic
1 - 1 Full time
Epsom & Ewell
11:30
Bedfont Sports
2 - 1 Full time
CB Hounslow United
11:30
Camberley Town
1 - 1 Full time
Farnham Town
11:30
Godalming Town
0 - 2 Full time
Guildford City
11:30
Horley Town
1 - 0 Full time
Redhill
Att. 138
Knaphill
0 - 6 Full time
Westfield
Att. 89
North Greenford United
1 - 1 Full time
AFC Hayes
11:30
Spelthorne Sports
2 - 0 Full time
Walton & Hersham
12:00
Sutton Common Rovers
0 - 1 Full time
Balham

Saturday 26 August 2017

Premier Division

Att. 44
AFC Hayes
1 - 2 Full time
Hanworth Villa
15:00
Balham
2 - 0 Full time
Banstead Athletic
15:00
CB Hounslow United
2 - 2 Full time
North Greenford United
15:00
Chertsey Town
2 - 4 Full time
Bedfont Sports
15:00
Farnham Town
5 - 1 Full time
Spelthorne Sports
15:00
Godalming Town
1 - 4 Full time
Knaphill
15:00
Guildford City
2 - 1 Full time
Horley Town
15:00
Redhill
1 - 1 Full time
Sutton Common Rovers
15:00
Walton & Hersham
3 - 2 Full time
Abbey Rangers
15:00
Westfield
5 - 1 Full time
Camberley Town

Division One

15:00
Badshot Lea
3 - 2 Full time
AC London
15:00
Eversley & California
3 - 2 Full time
Raynes Park Vale
15:00
FC Deportivo Galicia
5 - 1 Full time
Cove
15:00
Farleigh Rovers
0 - 3 Full time
Ash United
15:00
Fleet Spurs
3 - 3 Full time
Chessington & Hook United
15:00
Frimley Green
4 - 0 Full time
Bedfont & Feltham
15:00
Kensington Borough
0 - 5 Full time
Worcester Park
15:00
South Park Res
2 - 2 Full time
Sheerwater
15:00
Staines Lammas
2 - 1 Full time
Cobham

Friday 25 August 2017

Premier Division

19:30
Colliers Wood United
5 - 2 Full time
Epsom & Ewell

Wednesday 23 August 2017

Premier Division

19:30
Colliers Wood United
P - P
Guildford City

Division One

19:45
South Park Res
2 - 1 Full time
Worcester Park

Tuesday 22 August 2017

Division One

19:45
AC London
2 - 1 Full time
Raynes Park Vale
19:45
Chessington & Hook United
1 - 4 Full time
Staines Lammas
19:45
Eversley & California
6 - 2 Full time
Bagshot

Premier Division

19:45
Abbey Rangers
1 - 1 Full time
Godalming Town
15:00
Camberley Town
P - P
Walton & Hersham
19:45
Chertsey Town
0 - 3 Full time
Westfield
15:00
Hanworth Villa
3 - 3 Full time
CB Hounslow United
15:00
Horley Town
5 - 1 Full time
Balham
15:00
Knaphill
3 - 1 Full time
Farnham Town
15:00
Spelthorne Sports
2 - 4 Full time
Redhill

Hampshire Senior Cup 17-18 - 1st Round

19:45
AFC Stoneham
0 - 1 Full time
Fleet Spurs
19:45
United Services Portsmouth
2 - 2 Full time
Cove
Cove win 3 - 4 on penalties.

Emirates FA Cup 17-18 - Preliminary Round Replay

19:45
Shoreham
3 - 1 Full time
Colliers Wood United
1-1 90mins, 3-1 AET
19:45
Walton & Hersham
1 - 1 Full time
Carshalton Athletic
Carshalton Athletic win 3 - 5 on penalties.

Monday 21 August 2017

Premier Division

15:00
Sutton Common Rovers
5 - 0 Full time
Epsom & Ewell

Sunday 20 August 2017

Emirates FA Cup 17-18 - Preliminary Round

Att. 120
Baldock Town
3 - 1 Full time
North Greenford United
15:00
Guildford City
4 - 0 Full time
Camberley Town
15:00
Herne Bay
2 - 1 Full time
Chessington & Hook United

Saturday 19 August 2017

Division One

15:00
Ash United
0 - 5 Full time
Cobham
15:00
Bagshot
3 - 5 Full time
Farleigh Rovers
15:00
Bedfont & Feltham
1 - 5 Full time
Eversley & California
15:00
Cove
0 - 2 Full time
Kensington Borough
15:00
Frimley Green
3 - 2 Full time
Fleet Spurs
15:00
Raynes Park Vale
P - P
Badshot Lea
15:00
Sheerwater
2 - 1 Full time
FC Deportivo Galicia
15:00
South Park Res
vs
AC London
15:00
Staines Lammas
2 - 3 Full time
Worcester Park

Premier Division

Att. 34
Bedfont Sports
2 - 1 Full time
AFC Hayes
15:00
North Greenford United
P - P
Banstead Athletic

Emirates FA Cup 17-18 - Preliminary Round

15:00
Badshot Lea
0 - 3 Full time
Moneyfields
15:00
Banstead Athletic
6 - 3 Full time
Loxwood
15:00
Carshalton Athletic
1 - 1 Full time
Walton & Hersham
15:00
Chertsey Town
1 - 3 Full time
Horsham
15:00
Chipstead
2 - 0 Full time
Horley Town
15:00
Colliers Wood United
1 - 1 Full time
Shoreham
15:00
Godalming Town
3 - 0 Full time
Farnham Town
15:00
Laverstock & Ford
2 - 4 Full time
Knaphill
15:00
Ramsgate
3 - 1 Full time
Hanworth Villa
15:00
Redhill
1 - 3 Full time
Ashford United
15:00
Sutton Common Rovers
1 - 2 Full time
Eastbourne Town
15:00
Tunbrisge Wells
3 - 1 Full time
CB Hounslow United

Friday 18 August 2017

Emirates FA Cup 17-18 - Preliminary Round

19:45
AC London
1 - 5 Full time
Egham Town

Wednesday 16 August 2017

Premier Division

19:30
Colliers Wood United
5 - 1 Full time
Redhill

Division One

19:45
Cove
1 - 1 Full time
Fleet Spurs
19:45
FC Deportivo Galicia
4 - 1 Full time
Kensington Borough

Emirates FA Cup 17-18 - Extra-Preliminary Round Replay

19:15
Guildford City
3 - 0 Full time
Newport IOW

Tuesday 15 August 2017

Premier Division

19:45
Abbey Rangers
0 - 4 Full time
Bedfont Sports
19:45
Banstead Athletic
P - P
Guildford City
19:45
Camberley Town
2 - 0 Full time
CB Hounslow United
19:45
Epsom & Ewell
2 - 7 Full time
Chertsey Town
19:45
Farnham Town
0 - 2 Full time
Walton & Hersham
19:45
Godalming Town
1 - 1 Full time
Balham
19:30
Hanworth Villa
3 - 0 Full time
North Greenford United
19:45
Horley Town
0 - 4 Full time
Westfield
19:30
Knaphill
0 - 2 Full time
Sutton Common Rovers
Att. 55
Spelthorne Sports
3 - 1 Full time
AFC Hayes

Division One

19:30
Ash United
1 - 4 Full time
Eversley & California
19:30
Bagshot
2 - 1 Full time
Badshot Lea
19:45
Bedfont & Feltham
1 - 5 Full time
Cobham
19:30
Chessington & Hook United
1 - 2 Full time
AC London
19:45
Frimley Green
1 - 4 Full time
Sheerwater
19:45
Raynes Park Vale
2 - 1 Full time
Farleigh Rovers

Saturday 12 August 2017

Division One

15:00
AC London
3 - 2 Full time
Frimley Green
15:00
Badshot Lea
5 - 2 Full time
Ash United
15:00
Cobham
3 - 3 Full time
Cove
15:00
Eversley & California
3 - 2 Full time
FC Deportivo Galicia
15:00
Farleigh Rovers
3 - 1 Full time
Staines Lammas
15:00
Fleet Spurs
3 - 2 Full time
Raynes Park Vale
15:00
Kensington Borough
0 - 3 Full time
Bagshot
15:00
Sheerwater
2 - 5 Full time
Worcester Park
15:00
South Park Res
0 - 5 Full time
Chessington & Hook United

Premier Division

Att. 40
AFC Hayes
2 - 0 Full time
Horley Town
15:00
Balham
1 - 3 Full time
Spelthorne Sports
15:00
Banstead Athletic
2 - 3 Full time
Abbey Rangers
15:00
Bedfont Sports
2 - 2 Full time
Knaphill
15:00
CB Hounslow United
4 - 2 Full time
Epsom & Ewell
15:00
Chertsey Town
0 - 1 Full time
Guildford City
15:00
North Greenford United
1 - 1 Full time
Colliers Wood United
15:00
Redhill
1 - 2 Full time
Godalming Town
Att. 72
Sutton Common Rovers
1 - 3 Full time
Camberley Town
15:00
Walton & Hersham
1 - 1 Full time
Hanworth Villa
Att. 95
Westfield
5 - 0 Full time
Farnham Town

Tuesday 8 August 2017

Emirates FA Cup 17-18 - Extra-Preliminary Round Replay

19:45
Blackfield & Langley
1 - 2 Full time
Camberley Town
1-1 90 mins, 1-2 AET
19:45
Bournemouth
0 - 2 Full time
Knaphill
19:45
CB Hounslow United
2 - 1 Full time
Rusthall
19:15
Lancing
1 - 3 Full time
Chessington & Hook United
19:45
Uckfield Town
0 - 2 Full time
Colliers Wood United
19:45
Verwood Town
3 - 3 Full time
Badshot Lea
Badshot Lea win 1 - 3 on penalties.

Emirates FA Cup 17-18 - Extra-Preliminary Round

19:45
Haywards Heath Town
5 - 2 Full time
Bedfont Sports

Sunday 6 August 2017

Emirates FA Cup 17-18 - Extra-Preliminary Round

15:00
Badshot Lea
1 - 1 Full time
Verwood Town
15:00
Epsom & Ewell
1 - 2 Full time
Banstead Athletic
14:00
Rusthall
0 - 0 Full time
CB Hounslow United

Saturday 5 August 2017

Emirates FA Cup 17-18 - Extra-Preliminary Round

15:00
AC London
3 - 2 Full time
Crawley Down Gatwick
Att. 60
Abbey Rangers
1 - 3 Full time
Cray Valley (PM)
15:00
Amesbury Town
4 - 0 Full time
Eversley & California
15:00
Camberley Town
0 - 0 Full time
Blackfield & Langley
15:00
Chessington & Hook United
2 - 2 Full time
Lancing
15:00
Colliers Wood United
2 - 2 Full time
Uckfield Town
15:00
Farnham Town
3 - 2 Full time
Fawley
15:00
Godalming Town
2 - 1 Full time
Westfield
15:00
Hailsham Town
1 - 8 Full time
Redhill
15:00
Hanworth Villa
5 - 0 Full time
Bedfont & Feltham
15:00
Haywards Heath Town
A - A
Bedfont Sports
15:00
Holmer Green
4 - 0 Full time
AFC Hayes
15:00
Horley Town
5 - 1 Full time
Raynes Park Vale
15:00
Knaphill
0 - 0 Full time
Bournemouth
15:00
Newport IOW
2 - 2 Full time
Guildford City
15:00
Spelthorne Sports
1 - 3 Full time
Chertsey Town
15:00
Sutton Common Rovers
2 - 0 Full time
Canterbury City
15:00
Walton & Hersham
7 - 0 Full time
Mile Oak
15:00
Welwyn Garden City
2 - 4 Full time
North Greenford United

Latest news

Very Sad News
General Very Sad News

Tony Ford, Vice-Chairman, CCL

FA Vase Day
General FA Vase Day

12 CCL clubs involved

The Cherry Red Records Combined Counties Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe