Tuesday 31 January 2017

Premier Division

Att. 23
AFC Hayes
1 - 2 Full time
Abbey Rangers
19:30
Badshot Lea
P - P
Chertsey Town

Division 1

19:45
Staines Lammas
vs
Banstead Athletic

- 2nd Round

19:45
CB Hounslow United
P - P
Wealdstone

- 4th Round (QF)

19:45
Dorking Wanderers
P - P
Sutton Common Rovers
19:30
Hartley Wintney
P - P
AFC Totton

- 3rd Round (QF)

19:45
Staines Lammas
2 - 4 Full time
Banstead Athletic

- 3rd Round

19:45
Tooting & MItcham United
0 - 1 Full time
Knaphill

- 4th Round

19:45
Walton & Hersham
1 - 3 Full time
Epsom & Ewell
19:45
Windsor
2 - 0 Full time
Horley Town

Monday 30 January 2017

Premier Division

19:45
Sutton Common Rovers
P - P
Windsor

Saturday 28 January 2017

Premier Division

Att. 39
AFC Hayes
1 - 0 Full time
Epsom & Ewell
15:00
Badshot Lea
2 - 2 Full time
Bedfont Sports
15:00
Bedfont & Feltham
2 - 7 Full time
Hartley Wintney
15:00
Camberley Town
3 - 0 Full time
Horley Town
15:00
Chertsey Town
1 - 0 Full time
CB Hounslow United
15:00
Farnham Town
2 - 2 Full time
Windsor
15:00
Guildford City
1 - 4 Full time
Spelthorne Sports
15:00
Raynes Park Vale
2 - 1 Full time
Knaphill
15:00
Sutton Common Rovers
4 - 2 Full time
North Greenford United
15:00
Westfield
3 - 1 Full time
Walton & Hersham

Division 1

15:00
Bagshot
2 - 5 Full time
Chessington & Hook United
15:00
Balham
P - P
Dorking
15:00
Banstead Athletic
4 - 1 Full time
Eversley & California
15:00
Cobham
3 - 0 Full time
Ash United
15:00
Epsom Athletic
A - A
Farleigh Rovers
15:00
Redhill
2 - 0 Full time
Staines Lammas
14:00
Sheerwater
4 - 3 Full time
Frimley Green
15:00
South Park Reserves
2 - 3 Full time
AC London
14:00
Worcester Park
3 - 0 Full time
Cove

- 2nd Round

15:00
Tooting Bec
0 - 4 Full time
Balham

Wednesday 25 January 2017

- 4th Round

19:45
Guildford City
P - P
Raynes Park Vale

Tuesday 24 January 2017

Premier Division

15:00
CB Hounslow United
P - P
Epsom & Ewell
19:45
Chertsey Town
P - P
North Greenford United
19:45
Spelthorne Sports
3 - 2 Full time
Badshot Lea
15:00
Walton & Hersham
P - P
Colliers Wood United

- 3rd Round (Quarter Final)

19:45
Camberley Town
A - A
Farnham Town

- 3rd Round

19:45
Dorking Wanderers
P - P
Sutton Common Rovers
19:45
Tooting & MItcham United
P - P
Knaphill

- 4th Round (QF)

19:30
Hartley Wintney
A - A
AFC Totton

- 4th Round

19:45
Windsor
P - P
Horley Town

Saturday 21 January 2017

Division 1

15:00
AC London
P - P
Sheerwater
15:00
Chessington & Hook United
P - P
Worcester Park
15:00
Cove
L - W
Epsom Athletic
15:00
Eversley & California
P - P
Dorking
14:00
Farleigh Rovers
P - P
Balham
15:00
Frimley Green
P - P
Ash United
15:00
Redhill
P - P
Bagshot
15:00
South Park Reserves
P - P
Banstead Athletic
14:00
Staines Lammas
P - P
Cobham

Premier Division

15:00
Badshot Lea
P - P
Hanworth Villa
15:00
Bedfont Sports
P - P
Guildford City
15:00
CB Hounslow United
1 - 0 Full time
Farnham Town
15:00
Camberley Town
P - P
Sutton Common Rovers
15:00
Colliers Wood United
P - P
Raynes Park Vale
15:00
Epsom & Ewell
P - P
Bedfont & Feltham
15:00
Guildford City
P - P
Bedfont Sports
15:00
Hartley Wintney
5 - 1 Full time
Chertsey Town
15:00
Knaphill
P - P
Horley Town
15:00
North Greenford United
P - P
Abbey Rangers
15:00
Walton & Hersham
P - P
AFC Hayes
15:00
Westfield
P - P
Spelthorne Sports

Tuesday 17 January 2017

Premier Division

19:30
Badshot Lea
P - P
Chertsey Town
19:45
Epsom & Ewell
1 - 0 Full time
Guildford City
15:00
Farnham Town
1 - 1 Full time
Walton & Hersham
15:00
Horley Town
3 - 2 Full time
Bedfont & Feltham
15:00
Knaphill
P - P
Bedfont Sports
19:45
Raynes Park Vale
P - P
CB Hounslow United

- 3rd Round (QF)

19:45
Ashford Town (Middlesex)
2 - 3 Full time
Hanworth Villa

- 4th Round (QF)

19:30
Hartley Wintney
P - P
AFC Totton

- 4th Round

19:30
Westfield
P - P
Camberley Town

Saturday 14 January 2017

Premier Division

Att. 25
AFC Hayes
2 - 4 Full time
Westfield
15:00
Abbey Rangers
1 - 2 Full time
Camberley Town
15:00
Chertsey Town
2 - 1 Full time
Bedfont Sports
15:00
Farnham Town
2 - 1 Full time
Raynes Park Vale
15:00
Guildford City
1 - 3 Full time
Knaphill
15:00
Hanworth Villa
1 - 0 Full time
Epsom & Ewell
15:00
Horley Town
3 - 0 Full time
Sutton Common Rovers
15:00
North Greenford United
P - P
Colliers Wood United
15:00
Spelthorne Sports
1 - 4 Full time
Hartley Wintney
15:00
Walton & Hersham
1 - 1 Full time
CB Hounslow United
15:00
Windsor
6 - 0 Full time
Badshot Lea

Division 1

15:00
Ash United
0 - 4 Full time
Chessington & Hook United
15:00
Bagshot
2 - 2 Full time
Staines Lammas
15:00
Balham
4 - 2 Full time
Worcester Park
15:00
Banstead Athletic
P - P
Cove
15:00
Dorking
P - P
Farleigh Rovers
15:00
Epsom Athletic
P - P
AC London
15:00
Redhill
3 - 1 Full time
Eversley & California
14:00
Sheerwater
0 - 4 Full time
Cobham

Friday 13 January 2017

Division 1

15:00
Frimley Green
3 - 0 Full time
South Park Reserves

Thursday 12 January 2017

- 3rd Round

19:45
Bedfont & Feltham
P - P
Staines Town

Tuesday 10 January 2017

Premier Division

Att. 38
AFC Hayes
3 - 1 Full time
Bedfont Sports

- 3rd Round

19:30
Badshot Lea
0 - 2 Full time
Raynes Park Vale
19:45
Chertsey Town
1 - 0 Full time
Kingstonian
19:45
Epsom & Ewell
1 - 2 Full time
Guildford City
19:45
Merstham
5 - 1 Full time
Walton & Hersham

Monday 9 January 2017

- 3rd Round

19:45
Horsley
0 - 2 Full time
Sutton Common Rovers

Saturday 7 January 2017

Premier Division

15:00
Abbey Rangers
4 - 1 Full time
Bedfont & Feltham
15:00
Bedfont Sports
1 - 4 Full time
Hartley Wintney
15:00
CB Hounslow United
3 - 2 Full time
Horley Town
15:00
Camberley Town
2 - 1 Full time
Walton & Hersham
Att. 22
Colliers Wood United
0 - 2 Full time
AFC Hayes
15:00
Epsom & Ewell
3 - 2 Full time
Spelthorne Sports
15:00
Farnham Town
1 - 0 Full time
North Greenford United
15:00
Hanworth Villa
0 - 2 Full time
Westfield
15:00
Knaphill
2 - 0 Full time
Badshot Lea
15:00
Raynes Park Vale
2 - 2 Full time
Guildford City
15:00
Sutton Common Rovers
P - P
Windsor

Division 1

15:00
Ash United
2 - 3 Full time
AC London
15:00
Banstead Athletic
2 - 1 Full time
Balham
15:00
Chessington & Hook United
3 - 2 Full time
Sheerwater
15:00
Cobham
8 - 0 Full time
Epsom Athletic
15:00
Cove
3 - 3 Full time
Bagshot
15:00
Eversley & California
6 - 2 Full time
South Park Reserves
14:00
Farleigh Rovers
1 - 4 Full time
Redhill
14:00
Staines Lammas
1 - 4 Full time
Frimley Green
14:00
Worcester Park
4 - 3 Full time
Dorking

Monday 2 January 2017

Premier Division

Att. 85
AFC Hayes
1 - 0 Full time
Windsor
11:30
Badshot Lea
0 - 2 Full time
Camberley Town
13:00
Bedfont & Feltham
0 - 4 Full time
Hanworth Villa
11:30
Guildford City
2 - 3 Full time
Abbey Rangers
11:30
Hartley Wintney
2 - 0 Full time
Farnham Town
11:30
Horley Town
4 - 0 Full time
Raynes Park Vale
11:30
North Greenford United
3 - 0 Full time
CB Hounslow United
11:30
Spelthorne Sports
2 - 1 Full time
Bedfont Sports
12:00
Sutton Common Rovers
1 - 1 Full time
Epsom & Ewell
11:30
Walton & Hersham
4 - 2 Full time
Knaphill
11:30
Westfield
1 - 3 Full time
Chertsey Town

Division 1

11:30
Dorking
0 - 5 Full time
Chessington & Hook United
11:30
Worcester Park
1 - 1 Full time
Farleigh Rovers

Latest news

Buuildbase FA Vase on Saturday
General Buuildbase FA Vase on Saturday

SCR, Walton & Hersham and Hanworth Villa strive to reach the 5th Round and join Cobham

Bedfont & Feltham Manager departs
General Bedfont & Feltham Manager departs

Report from Rob Healy, at Bedfont & Feltham

Restructure to go ahead
General Restructure to go ahead

Letter from FA, reproduced below

The Cherry Red Records Combined Counties Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe