Wednesday 31 August 2016

Division 1

19:30
Balham
3 - 1 Full time
South Park Reserves

Tuesday 30 August 2016

Division 1

11:30
Chessington & Hook United
1 - 0 Full time
Epsom Athletic

Premier Division

19:45
Raynes Park Vale
2 - 2 Full time
Colliers Wood United

Monday 29 August 2016

Premier Division

Att. 86
AFC Hayes
3 - 0 Full time
North Greenford United
11:30
Bedfont Sports
4 - 1 Full time
Bedfont & Feltham
13:00
Chertsey Town
1 - 0 Full time
Abbey Rangers
11:30
Epsom & Ewell
3 - 0 Full time
Horley Town
11:30
Guildford City
2 - 0 Full time
Badshot Lea
11:30
Hanworth Villa
0 - 1 Full time
CB Hounslow United
11:30
Hartley Wintney
2 - 1 Full time
Camberley Town
11:30
Spelthorne Sports
2 - 0 Full time
Knaphill
11:30
Westfield
3 - 1 Full time
Farnham Town
11:30
Windsor
0 - 0 Full time
Walton & Hersham

Division 1

11:30
Ash United
0 - 5 Full time
Bagshot
11:30
Banstead Athletic
3 - 3 Full time
AC London
11:30
Cobham
3 - 1 Full time
Dorking
11:30
Eversley & California
0 - 3 Full time
Frimley Green
11:30
Staines Lammas
1 - 2 Full time
Sheerwater
11:30
Worcester Park
2 - 4 Full time
Redhill

Saturday 27 August 2016

Division 1

15:00
AC London
1 - 1 Full time
Cobham
15:00
Bagshot
3 - 2 Full time
Worcester Park
15:00
Balham
2 - 1 Full time
Redhill
15:00
Cove
1 - 6 Full time
Banstead Athletic
15:00
Dorking
1 - 5 Full time
Ash United
15:00
Epsom Athletic
0 - 2 Full time
Staines Lammas
15:00
Frimley Green
1 - 1 Full time
Chessington & Hook United
15:00
Sheerwater
3 - 2 Full time
Farleigh Rovers
15:00
South Park Reserves
0 - 2 Full time
Eversley & California

Premier Division

15:00
Abbey Rangers
0 - 2 Full time
Bedfont Sports
15:00
Badshot Lea
0 - 3 Full time
Westfield
15:00
Bedfont & Feltham
0 - 2 Full time
Raynes Park Vale
15:00
Camberley Town
1 - 2 Full time
Chertsey Town
15:00
Farnham Town
2 - 2 Full time
Spelthorne Sports
15:00
Horley Town
2 - 1 Full time
Hanworth Villa
Att. 81
Knaphill
2 - 1 Full time
AFC Hayes
15:00
North Greenford United
1 - 1 Full time
Windsor
15:00
Sutton Common Rovers
2 - 8 Full time
Hartley Wintney
15:00
Walton & Hersham
1 - 0 Full time
Guildford City

Friday 26 August 2016

Premier Division

19:30
Colliers Wood United
5 - 0 Full time
Epsom & Ewell

Wednesday 24 August 2016

Premier Division

19:45
Guildford City
P - P
Farnham Town

- Preliminary Round Replay

19:30
Colliers Wood United
3 - 0 Full time
Banstead Athletic

Tuesday 23 August 2016

Premier Division

Att. 59
AFC Hayes
1 - 2 Full time
Hanworth Villa
19:45
CB Hounslow United
3 - 1 Full time
Badshot Lea
19:45
Camberley Town
P - P
Westfield
19:45
Epsom & Ewell
7 - 1 Full time
Abbey Rangers
19:45
Knaphill
5 - 2 Full time
Raynes Park Vale
19:45
Walton & Hersham
P - P
Chertsey Town
19:45
Windsor
2 - 4 Full time
Bedfont Sports

Division 1

19:45
Banstead Athletic
P - P
South Park Reserves
19:45
Chessington & Hook United
P - P
Farleigh Rovers

- 1st Round

19:45
Alton Town
6 - 1 Full time
Cove
19:45
Eversley & California
P - P
Fareham Town
19:45
Ringwood Town
1 - 5 Full time
Hartley Wintney

- Preliminary Round Replay

19:45
Camberley Town
2 - 0 Full time
Bishops Cleeve
19:45
Chessington & Hook
1 - 2 Full time
Guildford City
19:45
Walton & Hersham
0 - 3 Full time
Greenwich Borough

Monday 22 August 2016

Premier Division

19:45
Sutton Common Rovers
P - P
Colliers Wood United

Saturday 20 August 2016

Premier Division

15:00
AFC Hayes
P - P
Abbey Rangers
15:00
Bedfont Sports
P - P
Badshot Lea
15:00
CB Hounslow United
P - P
Knaphill
15:00
Chertsey Town
P - P
Colliers Wood United
15:00
Guildford City
P - P
Horley Town
15:00
Hanworth Villa
P - P
Walton & Hersham
15:00
Hartley Wintney
2 - 3 Full time
Bedfont & Feltham
15:00
North Greenford United
P - P
Sutton Common Rovers
15:00
Raynes Park Vale
2 - 3 Full time
Windsor
15:00
Westfield
P - P
Epsom & Ewell

Division 1

15:00
Balham
2 - 2 Full time
Ash United
15:00
Banstead Athletic
P - P
Frimley Green
15:00
Cobham
2 - 0 Full time
Sheerwater
15:00
Cove
0 - 3 Full time
Worcester Park
15:00
Dorking
0 - 5 Full time
AC London
15:00
Epsom Athletic
1 - 2 Full time
Bagshot
15:00
Farleigh Rovers
3 - 5 Full time
Eversley & California
15:00
Staines Lammas
6 - 1 Full time
South Park Reserves

- Preliminary Round

15:00
Badshot Lea
0 - 4 Full time
Cray Wanderers
15:00
Banstead Athletic
3 - 3 Full time
Colliers Wood United
15:00
Bishops Cleeve
1 - 1 Full time
Camberley Town
15:00
CB Hounslow United
2 - 1 Full time
Petersfield Town
15:00
Carshalton Athletic
3 - 0 Full time
Farnham Town
15:00
Chertsey Town
3 - 0 Full time
AFC Hayes
15:00
Faversham Town
2 - 1 Full time
Epsom & Ewell
15:00
Greenwich Borough
1 - 1 Full time
Walton & Hersham
15:00
Guildford City
1 - 1 Full time
Chessington & Hook
15:00
North Greenford United
4 - 1 Full time
Kidlington
15:00
Redhill
1 - 6 Full time
Lewes
15:00
Slimbridge
3 - 0 Full time
Bedfont Sports
15:00
Spelthorne Sports
2 - 3 Full time
Andover Town
15:00
Wantage Town
4 - 2 Full time
Hanworth Villa

Wednesday 17 August 2016

Division 1

19:45
AC London
8 - 0 Full time
Farleigh Rovers
19:45
Epsom Athletic
0 - 3 Full time
Banstead Athletic

Premier Division

19:45
Bedfont Sports
2 - 2 Full time
Hanworth Villa
19:30
Colliers Wood United
1 - 2 Full time
Hartley Wintney

Tuesday 16 August 2016

Premier Division

19:45
Badshot Lea
2 - 1 Full time
Knaphill
19:45
Bedfont & Feltham
1 - 3 Full time
Abbey Rangers
19:45
Chertsey Town
0 - 3 Full time
Westfield
19:45
Epsom & Ewell
1 - 5 Full time
CB Hounslow United
19:45
Farnham Town
1 - 4 Full time
Camberley Town
19:45
North Greenford United
1 - 2 Full time
Walton & Hersham
19:45
Raynes Park Vale
0 - 1 Full time
Spelthorne Sports
19:45
Windsor
4 - 2 Full time
Guildford City

Division 1

19:45
Chessington & Hook United
2 - 1 Full time
Redhill
19:45
Cobham
1 - 2 Full time
Staines Lammas
19:45
Dorking
3 - 2 Full time
Worcester Park
19:30
Eversley & California
2 - 2 Full time
Cove
19:45
Frimley Green
6 - 0 Full time
Sheerwater

Monday 15 August 2016

Premier Division

19:45
Sutton Common Rovers
1 - 1 Full time
Horley Town

Saturday 13 August 2016

Premier Division

15:00
Abbey Rangers
2 - 4 Full time
Guildford City
15:00
Badshot Lea
1 - 1 Full time
Raynes Park Vale
15:00
Bedfont & Feltham
0 - 3 Full time
Westfield
15:00
Colliers Wood United
1 - 3 Full time
Hanworth Villa
15:00
Farnham Town
2 - 3 Full time
Bedfont Sports
15:00
Hartley Wintney
3 - 1 Full time
CB Hounslow United
Att. 45
Horley Town
3 - 1 Full time
AFC Hayes
15:00
Knaphill
3 - 2 Full time
Camberley Town
Att. 42
Sutton Common Rovers
0 - 2 Full time
Chertsey Town
15:00
Walton & Hersham
0 - 0 Full time
Spelthorne Sports
15:00
Windsor
2 - 1 Full time
Epsom & Ewell

Division 1

15:00
Banstead Athletic
2 - 0 Full time
Bagshot
15:00
Chessington & Hook United
3 - 1 Full time
Ash United
15:00
Cobham
6 - 1 Full time
Cove
15:00
Eversley & California
3 - 2 Full time
Worcester Park
15:00
Farleigh Rovers
1 - 0 Full time
Dorking
15:00
Frimley Green
0 - 2 Full time
Redhill
15:00
Sheerwater
3 - 2 Full time
Balham
15:00
South Park Reserves
1 - 2 Full time
Epsom Athletic
15:00
Staines Lammas
0 - 0 Full time
AC London

Tuesday 9 August 2016

Premier Division

19:45
AFC Hayes
P - P
Bedfont & Feltham
19:45
CB Hounslow United
0 - 3 Full time
North Greenford United
19:45
Camberley Town
5 - 1 Full time
Badshot Lea
19:45
Epsom & Ewell
P - P
Sutton Common Rovers
19:45
Farnham Town
0 - 2 Full time
Hartley Wintney
19:45
Horley Town
2 - 2 Full time
Colliers Wood United

- Extra-Preliminary Round Replay

19:45
AFC Hayes
6 - 1 Full time
Abingdon United
19:30
Knaphill
2 - 3 Full time
Hanworth Villa

Monday 8 August 2016

- Extra-Preliminary Round Replay

19:45
Sutton Common Rovers
0 - 2 Full time
Erith Town

Sunday 7 August 2016

- Extra-Preliminary Round

15:00
Epsom & Ewell
5 - 2 Full time
Gravesham Borough

Saturday 6 August 2016

Division 1

Att. 61
Ash United
1 - 1 Full time
Frimley Green

- Extra-Preliminary Round

15:00
Abingdon United
0 - 0 Full time
AFC Hayes
15:00
Bedfont Sports
3 - 2 Full time
Windsor
Att. 96
Binfield
0 - 1 Full time
North Greenford United
15:00
Camberley Town
6 - 1 Full time
Cove
Att. 84
Chertsey Town
2 - 0 Full time
Hook Norton
15:00
Colliers Wood United
5 - 2 Full time
AFC Croydon Athletic
15:00
Crowborough Athletic
1 - 3 Full time
Farnham Town
Att. 92
Deal Town
0 - 1 Full time
Banstead Athletic
15:00
East Preston
4 - 1 Full time
Horley Town
Att. 50
Erith Town
2 - 2 Full time
Sutton Common Rovers
15:00
Fairford Town
1 - 5 Full time
CB Hounslow United
Att. 103
Hanworth Villa
2 - 2 Full time
Knaphill
Att. 178
Longlevens
4 - 2 Full time
Bedfont & Feltham
Att. 95
Mile Oak
0 - 3 Full time
Guildford City
15:00
Raynes Park Vale
0 - 2 Full time
Eastbourne Town
15:00
Redhill
4 - 1 Full time
St. Francis Rangers
Att. 393
Sheppey United
0 - 1 Full time
Badshot Lea
Att. 90
Spelthorne Sports
4 - 3 Full time
Hartley Wintney
15:00
Westfield
0 - 1 Full time
Walton & Hersham

Friday 5 August 2016

- Extra-Preliminary Round

19:45
Thame United
3 - 0 Full time
Abbey Rangers

Wednesday 3 August 2016

Premier Division

19:30
Colliers Wood United
P - P
Camberley Town

Tuesday 2 August 2016

Premier Division

Att. 60
AFC Hayes
1 - 0 Full time
CB Hounslow United
Att. 74
Badshot Lea
1 - 2 Full time
Farnham Town
Goals: Staines and Cardona. ASSIST: Dillon
Att. 72
Bedfont & Feltham
2 - 9 Full time
Epsom & Ewell
Att. 61
North Greenford United
1 - 2 Full time
Hanworth Villa

Monday 1 August 2016

Premier Division

19:45
Sutton Common Rovers
P - P
Horley Town

Latest news

FA Cup and Vase Information Received from the FA
General FA Cup and Vase Information Received from the FA

Who's In and Who's OUT

League Allocations Released
General League Allocations Released

CCL Lose Balham

We say farewell to Denis
General We say farewell to Denis

Long serving observer retiring to Scotland

The Cherry Red Records Combined Counties Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe